Seo analizini temsil eden görsel

Bing Link Explorer Yeni Backlink Sorgulama Aracı

Yahoo’nun kapatılan backlink sorgulama ve analiz servisi Site ExplorerBing Link Explorer olarak  Bing Webmaster Araçları servisinin içinde tekrar yayın hayatına başladı.Şuan beta sürümü ile hizmet vermesine rağmen harika sonuçlar alabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda Bing , Yahoo’yu satın almıştı bu birleşme olmadan kısa bir süre önce bir çok site sahibinin kullandığı Backlink sorgulama aracı Yahoo Site Explorer hizmetini sonlandırmıştı ancak kısa süre sonra dünyaca ünlü arama motoru Bing’in bu hizmeti vereceği söylentiler arasındaydı ve öylede oldu.

Bing backlink sorgulama aracı Bing Link Explorer‘ı resmi olarak kendi bloğunda bu hizmeti duyurdu Bing Web Yöneticisi Araçlarını Google Web Yönetici Araçlarından ayıran bazı inanılmaz yeni araçlar mevcut onlarıda mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum.Bing Web yöneticisi araçları tamamen yenilendiğini söylemeliyim ama benim için en heyecan verici özelliği yeni Link Explorer aracı oldu.

Bing Link Explorer Yahoo Site Explorer gibi sadece karışık bir şekilde linklerin listesini vermekle yetinmedi aldığımız backlink sonuçlarını dilediğimiz gibi filtreleyerek çok ciddi bir oranda kullanılabilirliği artırdı.

Filtre seçeneklerine birlikte bakalım:

Bing webmaster tool link explorer sayfası

Filter by site:Backlink incelemesi yaparken buraya example.com yazarsanız size vereceği backlink sonuçlarında sadece example.com adresinden anlınan Backlinklerin sonuçlarını gösterir.

Anchor Text:Bu kısıma bir anahtar kelime belirtiyorsunuz örneğin;”Seo” kelimesini yazdığınızda “Seo”Anahtar kelimesi kelimesi ve türevleri ile alınan backlinkleri görüntüleyebilirsiniz.

Source:Bu kısımda 3 adet seçenek var.

1.Internal Link:Seçeneği sadece site içi ve aynı domaine bağlı Sub domainlerden alınan linkleri gösterir.

2.External Link:Site dışı tüm backlinkleri gösterir.

3.All:Seçenegi hepinizin tahmin ettiği gibi site içi ve site dışı tüm linkleri gösterir.

Ayrıca Bing Webmaster Tools’a girmişken diğer Seo araçlarına bakmanızı tekrar tavsiye ederim Bing gerçekden güzel işler çıkarmaya başladı.

 

Bing Link Explorer Yeni Backlink Sorgulama Aracı” üzerine 6 yorum

  1. The guidelines you shraed here are really useful. Rrt had been such a fun surprise to have that waiting for me after i woke up this very day. They are constantly to the point and straightforward to learn. Thanks a ton for the valuable ideas you have shraed right here.

Bir Cevap Yazın