Hemen Çıkma Oranı

Hemen Çıkma Oranı

Hemen çıkma oranı; Bu sonuçlar tüm sayfalardan alınan değerlerin ortalamasıdır.Her sayfanın kendine ait hemen çıkma oranı vardır.Google arama sonuçlarından veya farklı kaynaklardan yönlendirilerek web sayfamıza gelen ziyaretçilerin girdikleri sayfaya bakıp farklı sayfalara bakmadan siteden ayrıldıkları anlamına geliyor.Yani web sitenize girdikten sonra hemen kapatılıp siteden çıkıldığı anlamına gelmiyor.Bu noktayı belirtmek istedim.Genelde karıştırılabiliyor.

Örneğin;Seoyonetimi.com ana sayfasına bu ay 623 kişi girmiş toplam 4.298 sayfa gösterimi olmuş yani 623 kişinin her biri ortalama 5,6 sayfa gezinmiş. Ana sayfanın hemen çıkma oranı %26,65 bu oranın düşük olması şu anlama geliyor; Ana sayfamızı ziyaret eden kullanıcıların %74′ü farklı sayfalara da girmiş.

Hemen çıkma oranı genelde web sitelerin kullanılabilir olmaması, kötü arayüz, zayıf ve yetersiz içerikten kaynaklanmaktadır.

Hemen Çıkma Oranı” üzerine 3 yorum

    1. Google’ın internet kullanıcıları hakkında net bilgi sahibi olması için Analytics verilerinin önemli bir yer tuttuğu doğrudur. Ancak Google’ın tarayıcınızdaki çerezleri vs. incelediği bilinmekte bir de Google Chrome kullanıyorsanız zaten rahatça izlenebiliyorsunuz demektir. Yani sizin anlayacağınız bu iş o kadar basit değil… 😉

Bir Cevap Yazın